Co to jest posadzka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest to nowoczesna alternatywa dla wylewki cementowej. Ma ona płynną konsystencję dzięki czemu posiada właściwości samopoziomujące. Posadzki anhydrytowe Gliwice charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem, jednak są głównie polecane, gdy planujemy zainstalować ogrzewanie podłogowe. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości.

Co to jest posadzka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest to nowoczesna alternatywa dla wylewki cementowej

Wylewka anhydrytowa jest nowoczesną formą podkładu podłogowego, która ze względu na swoje właściwości w dzisiejszych czasach bardzo często zastępuję jedną z najbardziej popularnych wylewek – wylewkę cementową. Posadzka anhydrytowa idealnie sprawdzi się w budownictwie mieszkaniowym. Warto rozważyć zastosowanie tego materiału. Wylewka anhydrytowa jest to zaprawa, która wykonana jest na bazie spoiwa anhydrytowego (bezwonna forma siarczanu wapnia) i uzupełniona jest środkami upłynniającymi i wypełniaczami. Dzięki ciekłej konsystencji materiał ten tworzy idealnie gładką i równą powierzchnię bez konieczności mechanicznego wyrównywania.

Jakie właściwości ma posadzka anhydrytowa?


Jeśli mowa o właściwościach wylewki anhydrytowej to warto wspomnieć, że bardzo przypomina ona tradycyjną wylewkę, ponieważ sprzedawana jest ona w workach w postaci suchej masy. Wylewkę należy z dużą dokładnością wymieszać z czystą wodą w celu uzyskania jednolitej konsystencji. Wylewkę anhydrytową rozprowadza się po powierzchni za pomocą pomp mieszających. Zdecydowanie dużą zaletą tej wylewki jest szybkość jej układania – nawet w ciągu jednej godziny można zaprawą pokryć powierzchnie podłogi do 100 metrów kwadratowych. Na tak sprawny czas pracy wpływa fakt, że przy kładzeniu wylewki nie jest konieczne wykonanie prac zbrojeniowych, ani późniejsze szlifowanie powierzchni oraz fakt, że materiał jest bardzo prosty w aplikacji. Posadzki anhydrytowe są bardzo wytrzymałe jednocześnie mając cienką warstwę. Warto wiedzieć, że ten rodzaj wylewki ma niewielką grubość, ponieważ jest rozlewana w warstwie od 2 do 70 mm. Taka powierzchnia jest jednak bardzo wytrzymała na ściskanie i zginanie, dlatego nie trzeba jej zbroić i można na niej układać potem na przykład: płytki czy panele podłogowe. Posadzki anhydrytowe charakteryzują się również bardzo dużą ognioodpornością oraz w miarę szybkim czasem schnięcia (od kilku do kilkunastu dni). Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości. Wiele firm z Gliwic oferuje wykonanie tego rodzaju wylewki w atrakcyjnej cenie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.