Co to jest wylewka anhydrytowa?

Większości osób nie trzeba tłumaczyć czym jest wylewka cementowa, ale sprawa się nieco komplikuje w przypadku wylewek anhydrytowych, które stanowią pewną nowość w budownictwie i są coraz chętniej wykonywane. Budując dom warto bliżej przyjrzeć się tego rodzaju wylewkom.

Właściwości wylewki anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe Śląsk cechują się wysokimi parametrami termoprzewodzącymi i dużą wytrzymałością. Są także samopoziomujące, co oznacza, że świetnie sprawdzą się w budynkach o większych powierzchniach, np. w szkołach, szpitalach czy halach. Niewątpliwą zaletą wylewek anhydrytowych jest szybkość, z jaką schną i stosunkowo szybki czas wykonania. W porównaniu do wylewki cementowej i domu jednorodzinnego wystarczą zaledwie 3 godziny, a już po dwóch dniach można spokojnie przejść do kolejnych etapów wykańczania wnętrza.

Wylewki anhydrytowe Śląsk są o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie ma znaczenia jaką okładzinę się wybierze: mogą to być panele winylowe, naturalna deska, gres czy kamień

Zalety wylewek anhydrytowych

Wylewki anhydrytowe Śląsk są o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie ma znaczenia jaką okładzinę się wybierze: mogą to być panele winylowe, naturalna deska, gres czy kamień. Wśród zalet można wymienić także:

  • wiele możliwości dylatacyjnych, nawet do 300 metrów w przypadku ogrzewanej powierzchni,
  • idealna do wszystkich rodzajów pomieszczeń, w tym łazienek,
  • brak konieczności szlifowania,
  • krótki czas twardnienia

Różnice między wylewką anhydrytową a piaskowo – cementową

  1. Wylewki anhydrytowe Śląsk są przede wszystkim dużo odporniejsze na zgniatanie niż piaskowo – cementowe i dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowego zbrojenia, co znacząco obniża koszty inwestycji.
  2. Dodatkowo posadzka anhydrytowa jest znacznie gładsza, a sama konsystencja wylewki jest bardzo płynna. Dzięki temu jej rozprowadzenie nie przysparza ekipie niepotrzebnych kłopotów, a prace postępują sprawnie.
  3. W dzisiejszych czasach powszechne staje się stosowanie ogrzewania podłogowego, a wywleka anhydrytowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wylewka piaskowo-cementowa. Wszystko przez to, że szczelnie otula instalację popularnej podłogówki, a także wyróżnia się dobrymi parametrami termoprzewodzącymi.
  4. Posadzka anhydrytowa szybko się nagrzewa dzięki czemu pozwala zmniejszyć koszty.
  5. Wylewka anhydrytowa będzie także lepszą opcją w przypadku piętra budynku, ponieważ jest lżejsza niż jej piaskowo – cementowy odpowiednik i nie obciąża stropu. Jest także cieńsza.

Podsumowanie


Wylewki anhydrytowe są całkiem rozsądną opcją i doskonałą alternatywą dla piaskowo – cementowych. Z pewnością warto rozważyć wybór tego rozwiązania, nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale także budynków użyteczności publicznej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.