Co warto wiedzieć o wylewkach anhydrytowych?

Należy mieć świadomość, że wylewki anhydrytowe Katowice doskonale zdadzą egzamin w przypadku ogrzewania podłogowego. Posiadają bowiem stosunkowo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, a także mniejszy ciężar. Z kolei zdecydowanie większa wytrzymałość i elastyczność umożliwiają wylać o 50% cieńszą warstwę nad przewodami grzewczymi.

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe Katowice?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane wylewki anhydrytowe mają znacznie większą liczbę korzyści, niż mogłoby się wydawać. Atuty omawianego rozwiązania doceniane są zarówno w procesie montażu, jak i w trakcie późniejszego użytkowania. Należy mieć świadomość, że wylewki wykazują się właściwościami samopoziomującymi. Przyczynia się to do przyspieszenia etapu związanego z wylewaniem produktu na podłoże.

Należy mieć świadomość, że wylewki anhydrytowe Katowice doskonale zdadzą egzamin w przypadku ogrzewania podłogowego.

Nie można oczywiście zapomnieć, że podkłady anhydrytowe wyróżniają się świetnym przewodnictwem cieplnym. Pozwala to zatem na ogromne oszczędności wynikające z ogrzewania. Wspomniany fakt wpływa także na komfort użytkowania systemów z ogrzewaniem podłogowym. Warto wiedzieć, że wyrób jest przygotowywany bezpośrednio przed wbudowaniem, dzięki temu jest od razu gotowy do użycia. Nie istnieje tym samym żadne ryzyko zastosowania przeterminowanego produktu.

Ponadto po zakończonych pracach nie będzie żadnych odpadów w postaci pustych worków. Mogą one przyczynić się do zaśmiecenia środowiska. Godny uwagi jest również fakt, że znajdująca się w nich przekładka z folii może rozkładać się przez wiele lat. Oznacza to, że wylewki anhydrytowe są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem dla inwestycji o różnych wielkościach.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w posadzki anhydrytowe zgodne z PN-EN 138813, a także oznakowane znakiem CE

Jakie są najważniejsze właściwości posadzek anhydrytowych?

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w posadzki anhydrytowe zgodne z PN-EN 138813, a także oznakowane znakiem CE. Można zaobserwować, że klienci doceniają przede wszystkim bardzo płynną konsystencję mieszanki, która jest dostarczona na budowę. Ogromną zaletą jest także wytrzymałość na ściskanie powyżej 20 N/mm2 (C20).

Ponadto istnieje możliwość wykonania dużych pól bez dylatacji: do 300 m2 a ogrzewaniem, a także do 600 m2 bez ogrzewania podłogowego. Warto wiedzieć, że użytkownik będzie mógł wejść na podkład nawet po 48 godzinach. Atutem jest również możliwość rozpoczęcia kolejnych prac budowlanych po zaledwie 4 dniach. Z kolei ogrzewanie podłogowe można włączyć po 7 dniach.

Godny uwagi jest fakt, że podkład anhydrytowy zagwarantuje bezpieczeństwo pożarowe. Należy mieć świadomość, że po stwardnieniu będzie stanowić niepalny gips dwuwodny o wyjątkowych właściwościach ognioochronnych.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.