W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się wylewki anhydrytowe Śląsk to miejsce, gdzie działa wiele firm budowlanych. Wylewka cementowa była stosowana kilkadziesiąt lat temu, ale obecnie również można ją spotkać. Trzeba jednak pamiętać, że posadzki anhydrytowe są bardziej uniwersalne.
Przygotowanie posadzki anhydrytowej
Najważniejszym etapem jest przygotowanie podłoża pod wylewkę anhydrytową. Niestety dla wielu osób jest to problematyczne i czasochłonne, dlatego całkowicie pomija ten krok. Nie można jednak tego bagatelizować, ponieważ ma to duży wpływ na skuteczność systemu grzewczego. Należy pamiętać, że nie w każdym pomieszczeniu można wykonać wylewkę anhydrytową. Z pewnością nie należy tego robić w pralniach przemysłowych oraz saunach. W mieszkaniu podłoga jest kluczowym elementem, dlatego lepiej poświęcić chwilę, żeby ją odpowiednio przygotować. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jeszcze przed wykończeniem podłogi powinna być skończona wylewka. Czasami jest ona też określana jako jastrych. Do wykończenia można użyć płytek, paneli lub parkietu. Popularna jest też wykładzina, także każdy może znaleźć coś dla siebie. Gdy planujesz montaż ogrzewania podłogowego to nie ma lepszego rozwiązania niż wylewka anhydrytowa. Jej zaletą jest dobre przewodnictwo cieplne, co sprawdza się idealnie przy instalacji grzewczej. Podstawą wylewki samopoziomującej jest oczywiście spoiwo anhydrytowe.
Wykonanie podłogi
Koszty wykonania podłogi można znacząco obniżyć, jeżeli zdecydujesz się skorzystać z wylewki anhydrytowej. Ma też dużą przenikalność cieplną, dlatego sprawdzi się dobrze przy ogrzewaniu podłogowym. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej solidnych podkładów pod płytki lub panele. Niektórym osobom wykonanie wylewki może się wydawać bardzo skomplikowane. Oczywiście nie jest to proste zadanie, ale też nie ma co przesadzać. Podstawą jest prawidłowe ustalenie poziomu posadzki. Żeby to zrobić potrzebne będą specjalne stojaki niwelacyjne oraz niwelator. Następnie wyżej wymienione stojaki rozstawiamy w pomieszczeniu. Nie można zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu obwodowych dylatacji. Jeśli prawidłowo przygotowaliśmy podłoże to można wylać zaprawę anhydrytową z wodą. Wykonanie zadania ułatwi nam giętki przewód złączony z pompą. Ważne jest także dokładne odpowietrzenie całej posadzki. Przy użyciu szczotek na samym końcu należy wyrównać powierzchnię. Pozycja stojąca jest najbezpieczniejsza podczas wykonywania prac, ponieważ najmniej obciąża kręgosłup. Zaprawa wyrównująca jest niezbędna, jeżeli planujesz posadzki anhydrytowe.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.