Czym są wylewki anhydrytowe?

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są wylewki anhydrytowe Śląsk (więcej: https://www.dmka-wylewki.pl/slask.html) jest miejscem, gdzie pracuje wiele renomowanych firm budowlanych. Dzięki temu możliwości są naprawdę duże i stawianie obiektów zajmuje znacznie mniej czasu.

Wykonanie wylewki anhydrytowej

Dawniej wykorzystywano głównie wylewki cementowe, ale długi czas schnięcia powoduje, że schedę przejęły obecnie posadzki anhydrytowe

Dawniej wykorzystywano głównie wylewki cementowe, ale długi czas schnięcia powoduje, że schedę przejęły obecnie posadzki anhydrytowe. Taka posadzka cechuje się dużą odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a także ma dużą wytrzymałość i świetne parametry termoprzewodzące. W sprzedaży można ją znaleźć w postaci gotowej, dlatego nie powinno być z nią żadnego problemu. Oczywiście osoby mało doświadczone i początkujące mogą skorzystać z pomocy firmy budowlanej. Warto także dodać, że wylewki anhydrytowa jest samopoziomująca. Stosowana jest przede wszystkim przy stawianiu domków jednorodzinnych, jednak dobrze sprawdza się także przy budowie trochę większych budynków. Chodzi tu przede wszystkim o budynki użyteczności publicznej, do których zalicza się szpitale oraz szkoły. Czas schnięcia jest bardzo krótki, dlatego pod tym względem zdecydowanie przebija wylewkę cementową. Inne prace budowlane można wykonywać po upływie 48 godzin od zrobienia wylewki. Jest to kluczowa informacja dla firm budowlanych, dla których terminy są bez wątpienia najważniejsze. Nawet pozornie małe opóźnienie naraża firmę budowlaną na ogromne straty. Dlatego robi się wszystko, żeby do takich sytuacji nigdy nie dopuszczać. Należy mieć na uwadze, że ogrzewanie podłogowe może być włączone zaledwie po pięciu dniach od przygotowania posadzki.

Wybór pomieszczenia

Wylewka jest również uniwersalna, dlatego może być używana na powierzchniach różnego rodzaju

Wylewka jest również uniwersalna, dlatego może być używana na powierzchniach różnego rodzaju. Płytki oraz kamienie sprawdzą się doskonale jako okładzina. Można też wykorzystać wykładzinę winylową oraz gres. Wybór okładzin jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich preferencji. Najbardziej wymagające są oczywiście panele podłogowe oraz posadzki żywiczne, dlatego takie rozwiązania poleca się raczej doświadczonym osobom. Warto też wspomnieć o dylatacji, ponieważ wylewki anhydrytowe oferują w tym zakresie spore możliwości. Bez montażu ogrzewania podłogowego można przeprowadzić dylatację nawet do 900 m2. Jeżeli ogrzewanie podłogowe jest zamontowane to wtedy dylatacja może być wykonana do 300 m2. Ważny jest także wybór pomieszczenia, w którym zamierzamy wykonać posadzkę anhydrytową. Trzeba pamiętać, że jedynym przeciwwskazaniem jest duża wilgotność. Dlatego lepiej omijać takie miejsca jak łazienka albo zastosować odpowiednie zabezpieczenie, czyli na przykład folię w płynie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.