Czym wyróżniają się wylewki anhydrytowe?

Wylewka anhydrytowa doskonale nadaje się na ocieplanie podłogowe oraz pompy ciepła, ma duży element prowadzenia ciepła i mniejszy ciężar. Większa elastyczność oraz trwałość artykułu pozwolą na wylanie o 50% cieńszej powłoki nad przewodami grzejnymi zupełnie usuwając kłopot spękań wylewki Rybnik.

Charakterystyka wylewek anhydrytowych

Wylewki anhydrytowe robione są na podstawie spoiwa anhydrytowego. Należałoby wspomnieć, iż jest to jedno spośród najnowszych produktów wykorzystywanych teraz w budownictwie. Może być wykorzystana na wszelkiego typu podkładach. Charakteryzuje się zwiększoną przenikalnością termiczną, poprzez co doskonale nadaje się pod ocieplanie podłogowe. Wylewki anhydrytowe mogą mieć przeróżny skład, jaki w ogromnej mierze oddziałuje na ich wartości użytkowe, takie jak trwałość na ściskanie oraz zginanie. Gwarantuje dobrą oraz trwałą podstawę pod płytki, parkiet, panele itp.

Wylewka anhydrytowa niezwykle dobrze zarządza ciepło oraz błyskawicznie się ogrzewa w zestawieniu do wylewki cementowej, więc jest zwłaszcza zalecana pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki płynnej konsystencji pozwoli na precyzyjne wypełnienie powierzchni między składnikami instalacji grzejnej. Jest dużą wartością jest również mała grubość, zezwalająca na osiągnięcie cienkiej oraz twardej posadzki. Dzięki tymże właściwościom pozwoli na osiągnięcie doskonale równej oraz gładkiej posadzki. Zaoszczędza to własny czas na szlifowanie oraz poprawianie podkładu.

Jakie wartości mają wylewki anhydrytowe?

Jastrychy anhydrytowe niezwykle błyskawicznie mają optymalną trwałość mechaniczną, poprzez co skraca się okres, po jakim dopuszczalne jest uruchomienie ocieplania podłogowego (dla jastrychów anhydrytowych to przynajmniej 7 dni twardnienia, natomiast przy cementowych 21 dni). Należy natomiast pamiętać, iż przy tychże czynnościach nie jest polecany pośpiech, lepiej odczekać parę dni dłużej aniżeli następnie robić pracę od nowa. Kiedy ogrzewanie uruchomione jest za wcześnie dolne powłoki jastrychu mogą kurczyć się bardziej aniżeli górne, poprzez co może nastąpić pęknięcie.

Anhydrytowe wylewki Rybnik odpowiednio przekazują ciepło, choćby podwójnie lepiej aniżeli betonowe. Znaczy to, iż kiedy zostaną ułożone na ogrzewaniu podłogowym, to wnętrza domu będą się szybciej ogrzewać. Również ich bezwładność termiczna jest niższa aniżeli cementowych, zatem po wyłączeniu ocieplania będą się szybciej chłodzić. Dla komfortu oraz budżetu mieszkańców nie musi mieć to natomiast wielkiego znaczenia, jeżeli jedynie domowa instalacja grzewcza jest sterowana innowacyjnym sterownikiem pogodowym. Wartości anhydrytu powodują, iż robione z niego wylewki mogą mieć mniejszą grubość aniżeli cementowe.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.