Jak zrobić wylewki anhydrytowe?

Posadzki anhydrytowe to produkt poświęcony do zrobienia podkładu podłogowego na podstawie siarczanu wapnia. Wykorzystywany jest z zasady wewnątrz budynków budowlanych. Na budowę jest przewożony w formie zdolnej do zastosowania oraz podania przez pompy ślimakowe, rotorowe lub tłokowe. Wylewki te prezentują się dużą płynnością, dzięki czemu w niezwykle prosty sposób się je rozprowadza. Także błyskawicznie oraz dobrze dokonuje się ich układania. Duża trwałość oraz niezwykle odpowiednia przewodność ciepła powodują, iż doskonale pasują do ocieplania podłogowego nie wywołując uszkodzeń oraz nadmiernej straty ciepła.

Czym są posadzki anhydrytowe?

Zaprawa anhydrytowa to jeden spośród typów podkładów podłogowych. Ma płynną spoistość, co znamiennie upraszcza jej wylewanie na wielkich przestrzeniach. Poza tymże powierzchnie pomiędzy rurami ocieplania podłogowego wypełniają się bezproblemowo. Jest zrobiona na podstawie siarczanu wapnia. Układa się ją mechanicznie nierzadko za pomocą pomp ślimakowych. Jest dostarczana na budowę w stanie zdolnym do zastosowania. Jest zalecana do wykorzystywania na ocieplanie podłogowe z racji na niezwykle dobre parametry prowadzenia ciepła.

Co charakteryzuje wylewki anhydrytowe?

Podstawową cechą wylewki jest jej duży stan płynności. Pozwoli to na jej błyskawiczne rozpływanie się na przestrzeni, na jaką zostanie wylana. Pokryty nią zakres jest idealnie przykryty bez potrzeby robienia nacięć dylatacyjnych. Nacięcia dylatacyjne się to poprzeczne nieszczelności, jakie robi się podczas zastosowania podkładów cementowych. Nieszczelności dylatacyjne mają za zadanie niwelację poszerzenia się betonu pod wpływem ciepła.

Krótki czas suszenia

Niezwykle istotną cechą charakterystyczną, jaką mają wylewki anhydrytowe Śląsk, jest krótki okres suszenia (więcej: https://www.dmka-wylewki.pl/slask.html). Zależny on jest od trzech głównych elementów: grubości wylewki, temperatury otoczenia i wymiany powietrza. Duże parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych wywołują, iż możemy robić je w mniejszych warstwach (np. na powierzchni styropianu starczy jedynie 35 mm). Wylewki anhydrytowe Śląsk odróżnieniu od cementowych nie potrzebują czasu pielęgnacji. Znaczy to, iż zaraz po dwóch dniach od wylania można wnętrza wietrzyć, tworząc przeciągi.

Czemu należałoby wykorzystywać wylewki anhydrytowe?

Wartością posadzki anhydrytowej jest przede wszystkim prostota zastosowania oraz odpowiednia przewodność gwarantująca oszczędności na ocieplaniu wnętrz. Za wykorzystaniem tejże wylewki świadczy także jej uniwersalność zastosowania – można kłaść na nią parkiety drewniane, panele podłogowe, płytki ceramiczne, płytki kamienne oraz duże wykładziny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.