Jaką wylewkę wybrać na ogrzewanie podłogowe?

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Jednak mało kto wie, że najlepszą formą wylewki do tego typu posadzki jest wylewka anhydrytowa, a nie tradycyjna betonowa. Tak więc jeżeli szukamy wylewki na ogrzewanie podłogowe (więcej tutaj: https://www.dmka-wylewki.pl/) to powinniśmy zdecydować się na posadzkę anhydrytową. W tym artykule przybliżymy Ci, co to jest wylewka anhydrytowa, jakie ma właściwości oraz dlaczego warto ją wybrać.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa to nowoczesny materiał, który ma właściwości samopoziomujące. Dzięki niej powierzchnia jest gładka i równa. Wytwarza się ją na bazi spoiwa anhydrytowego. Staje się ona coraz bardziej popularna, ponieważ bardzo łatwo oraz niesamowicie szybko się ją kładzie oraz jej cena jest atrakcyjna. Dzięki bezkurczowemu charakterowi tej posadzki można ją stosować na podkładach podłogowych każdego typu oraz kłaść strefami do 60 metrów kwadratowych.

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe

Jaka może być grubość wylewki anhydrytowej?

Wylewka anhydrytowa umożliwia tworzenie podkładów podłogowych cienkowarstwowych oraz grubowarstwowych. Jej grubość może wynosić od 2mm do 70mm. Wylewka anhydrytowa nie tylko więc wyrównuje posadzkę, ale może także pełnić funkcję jastrychu.

Jakie właściwości ma wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest płynną konsystencją oraz ma ma właściwości samopoziomujące, co sprawia, że bez większego trudu uzyskamy gładką oraz równą posadzkę. Co więcej podkład anhydrytowy jest bezskurczowy. Oznacza to, że może być on wylewany strefami nawet do 60 m², a przekątna pomieszczeń może wynosić nawet 10–12 m. Posadzka anhydrytowa nie potrzebuje żadnych działań pielęgnacyjnych, gdy skończymy ją kłaść, szybko się nagrzewa oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło. Wylewka anhydrytowa umożliwia bardzo dokładne wypełnienie przestrzeni między wszystkimi elementami instalacji ogrzewania podłogowego.

Wylewka anhydrytowa to nowoczesny materiał, który ma właściwości samopoziomujące

Dlaczego wylewka anhydrytowa jest najlepszym wyborem przy ogrzewaniu podłogowym?

  1. Wylewka anhydrytowa dzięki swoim właściwością samopoziomującym jest bardzo łatwa do rozprowadzenia oraz po jej wylaniu otrzymujemy perfekcyjnie równą oraz gładką powierzchnie.
  2. Wylewka anhydrytowa bardzo dobrze przewodzi ciepło oraz szybko się nagrzewa, co sprawia, że jest idealnym wyborem przy kładzeniu ogrzewania podłogowego.
  3. Wylewka anhydrytowa wymaga małej ilości dylatacji. W zasadzie to potrzebuje ona tylko dylatacji obwodowych.

Teraz już wiesz, dlaczego warto wybrać wylewkę anhydrytową, gdy kładziemy ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu oraz jakie ona ma cechy i właściwości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.