Posadzki anhydrytowe – kiedy warto je zastosować

Równa i wytrzymała podłoga to zasługa przede wszystkim profesjonalnych wylewek. Powszechnie stosowane posadzki cementowe coraz częściej zamieniane są na takie, które wykonane są z anhydrytu. Co to za materiał i jakimi parametrami odznaczają się wylewki wykonane tą techniką?

Posadzki anhydrytowe Opole

Równa i wytrzymała podłoga to zasługa przede wszystkim profesjonalnych wylewek

Jeszcze niedawno wylewki cementowe stosowane były powszechnie we wszystkich nowo powstających domach mieszkalnych oraz budynkach o innym przeznaczeniu. Obecnie w budownictwie domów jednorodzinnych pojawia się nowy trend, czyi posadzki anhydrytowe Opole. Anhydryt jest bezwodną formą siarczanu wapnia, który w wyniku połączenia z wodą powiększa swoją objętość i zachowuje się podobnie do gipsu. Jest znacznie łatwiejszy do zastosowania, a także posiada szereg innych zalet, które stawiają go wyżej od rozwiązań cementowych. Dostępny jest w składach budowlanych w postaci proszku, który należy połączyć z wodą, a może również zamówić gotowy transport płynnej mieszanki na nasze posadzki.

Właściwości wylewek anhydrytowych

Posadzka wykonana z pomocą tego materiału odznacza się świetnymi parametrami

Posadzka wykonana z pomocą tego materiału odznacza się świetnymi parametrami. Przede wszystkim jest wytrzymała i elastyczna, dzięki czemu nie wymaga zastosowania zbrojenia. Jest także posadzką samopoziomującą, więc w wyniku jej użycia powstają gładkie i bardzo równe powierzchnie. Jakie jeszcze są posadzki anhydrytowe Opole? Niekwestionowane zalety to:

  • łatwe układanie – płynna konsystencja sprawia, że masa dostaje się w nawet najbardziej newralgiczne i trudno dostępne miejsca, czyniąc powierzchnię równą i gładką,
  • jest lżejsza od posadzki cementowej,
  • nie wymaga dylatacji,
  • znacznie szybciej schnie od wylewki cementowej, dzięki czemu można szybciej przechodzić do kolejnych prac wykończeniowych.

Gdzie warto stosować wylewki anhydrytowe?

Posadzki anhydrytowe Opole ze strony www.dmka-wylewki.pl są idealnym rozwiązaniem w przypadku domów jednorodzinnych i to szczególnie takich, gdzie zostało zastosowane ogrzewanie podłogowe. Warstwa anhydrytowa znacznie łatwiej się nagrzewa od cementu podnosząc funkcjonalność i komfort takiego ogrzewania.

Tego rodzaju posadzki mogą być zastosowane na na bardzo różnych powierzchniach. Niezależnie od tego, czy naszym zamierzeniem jest parkiet, panele, kamień, terakota czy wykładzina podłogowa, to posadzki anhydrytowe są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ostrożność należy zachować w przypadku zastosowania w łazienkach, pralniach oraz wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość zwiększonej wilgotności czy zalania – posadzki z anhydrytu tracą na swojej wytrzymałości pod wpływem działania wody.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.