Posadzki anhydrytowe

Budowa nowego domu to proces długi i kosztowny, a zastosowanie określonych materiałów budowlanych powinno być dobrze przemyślane. Tyczy się to zarówno ścian, stropów, jak podłóg, na których można zastosować co najmniej dwa rodzaje posadzek, czyli cementowe lub anhydrytowe. Co trzeba wiedzieć o tym drugim rozwiązaniu?

Cement czy anhydryt?

Posadzki cementowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które stosuje się od lat w budownictwie. Jednak coraz częściej zamiast tradycyjnego cementu używa się do wykonywania posadzek również anhydrytu. Posadzki anhydrytowe Gliwice to materiał budowlany, którego głównym składnikiem jest anhydryt, czyli bezwodna forma siarczanu wapnia. Dostępny jest w sklepach w postaci suchego proszku w workach, który następnie należy rozmieszać z wodą, a można również zamówić gotową mieszankę, która zostanie profesjonalnie rozprowadzona na naszych podłogach.

Zalety posadzki anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe Gliwice posiadają bardzo wiele zalet, a jednymi z nich są właściwości samopoziomujące. Płynna postać sprawia, że bardzo łatwo rozprowadzić je nawet w wyjątkowo newralgicznych miejscach, np. przy rurach, tworząc równe i gładkie powierzchnie, które nie wymagają żadnych dodatkowych pielęgnacji. Poza tym posadzki anhydrytowe Gliwice:

  • znacznie szybciej wysycha od cementowej,
  • jest bardziej elastyczna i nie wymaga zbrojenia,
  • jest lżejsza od cementowej,
  • wytrzymała na zginanie,
  • nie wymaga wykonania dylatacji,
  • znacznie łatwiejsza w układaniu.

W jakich sytuacjach stosować posadzkę z anhydrytu?

Wylewki anhydrytowe Gliwice mogą być stosowane na wszystkie powierzchnie, a szczególnie sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego. Warstwa anhydrytowa znacznie szybciej nagrzewa się od cementowej, więc jest szczególnie polecana, gdy w ten sposób chcemy ogrzewać swoje mieszkania.

Tego rodzaju posadzki można stosować na podkładach podłogowych każdego rodzaju – zarówno pod panele, parkiet, kamień, terakotę, jak i różnego typu wykładziny dywanowe. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie jednorodzinnym.

Przeciwwskazania do zastosowania posadzki z anhydrytu


Właściwie nie istnieją żadne przeciwwskazania, ale koniecznie trzeba pod uwagę fakt, że posadzki z anhydrytu tracą nieco na swojej wytrzymałości pod wpływem wody. Dlatego stosując je w takich miejscach jak łazienki czy pralnie, gdzie z zasady istnieje większa wilgotność i narażenie na zalanie, należy przyłożyć większą wagę do odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.