Remontujesz mieszkanie? Sprawdź te rozwiązania!

Remont mieszkania to bardzo wymagające zadanie, które stawia przed właścicielem wiele wyzwań. Polskie realia w których to wiele mieszkań zostało wybudowanych w latach 60 – tych i 70 – tych nie ułatwia sprawy. Wiele mieszkań post PRL-owskich posiada nierówne ściany a także podłogi które rażą swoimi pęknięciami a także jakością wykonania (https://forsal.pl/artykuly/1038712,ile-czekalismy-na-prl-owskie-mieszkanie.html). Aby uporać się z takimi i podobnymi niedociągnięciami dobrze jest bazować na nowoczesnych materiałach takich jak anhydryt. Substancja zwana anhydrytem to nic innego jak wylewka samopoziomująca, która ułatwi nam uporanie się z nierówną podłoga przy minimalnym wysiłku. Wylewki samopoziomujące to rozwiązanie idealne dla osób chcących samodzielnie poradzić sobie z nierównościami. Wylewka taka różni się od zwykłego gipsu płynną formą która sprawia że to sama grawitacja wykonuje za nas całą pracę.

Anhydryt – dlaczego stosować?

Wylewki samopoziomujące oparte na anhydrycie stanowią wielkie ułatwienie dla ekip remontowych a także właścicieli, jednak kiedy najkorzystniej jest stosować tego typu materiały? Wylewki anhydrytowe najlepiej jest stosować kiedy w danym pomieszczeniu planujemy założenie również ogrzewania podłogowego. Założenie takiego typu ogrzewania wymaga od nas dokładności przy położeniu samej podłogi. Zastosowanie anhydrytu pozwoli nie tylko na szybsze uporanie się z położeniem podłogi ale również na dokładniejsze wypełnienie wszystkich szczelni między układem a podłożem. Za zastosowaniem wylewki przemawia jej wysokie przewodnictwo cieplne które jest kluczowe dla szybkości reakcji samego układu ogrzewania podłogowego.

Wada anhydrytu jest jego podatność na wilgoć, przez którą może ulegać erozji oraz kruszyć się. Zaleca się nie stosowanie anhydrytu w miejscach takich jak łazienki, oraz kuchnie gdzie wilgoć może nie tylko występować momentami ale również zalegać dłuższy czas. Istnieją środki ochrony przed wnikaniem wilgoci do posadzki anhydrytowej, takie jak folia w płynie. Zastosowanie środków ochrony pozwala na wydłużenia życia posadzki i likwidacje nieprzyjemnych skutków działania wody.

Posadzki anhydrytowe – Katowice

Mimo że położenie DMKA-wylewki – posadzki anhydrytowe Katowice nie należy do bardzo skomplikowanych czynności to warto powierzyć jej położenie specjalistom. Wylewki samopoziomujące stanowią niewielki koszt pod względem materiałów. Chcąc zlecić wylanie takiej posadzki firmie powinniśmy liczyć się z kosztami rzędu 36 zł za m kwadratowy wylanej powierzchni. Naturalnie cena może być różna zależnie od regionu Polski i odbiegać nieznacznie od podanej w artykule. Wylanie posadzki i jej całkowite wyschnięcie nie zajmuje dużo czasu dlatego też sama procedura nie powinna być kłopotliwa dla życia rodzinnego. Na cenę takiej wylewki może mieć wpływ również miejsce gdzie chcemy ją położyć a także ilość potrzebnego materiału. Aby określić koszty jakie będziemy musieli ponieść należy uwzględnić również tego typu czynniki mające niebagatelny wpływ na koszty.

Czy użycie wylewki jest droższe od klasycznego wyrównania podłogi?

Niekoniecznie! Wylewki naturalnie są droższe, jednak ich wylanie zajmuje zdecydowanie mniej roboczo godzin i pochłania mniejsze koszty samej ekipy. Wszystko zależy od ilości materiału który chcemy użyć, ponieważ w przypadkach kiedy musimy jedynie poprawić jeden fragment podłogi warto jest użyć klasycznej szpachlówki. W przypadkach małych poprawek klasyczne rozwiązania będą kształtowały się znacznie korzystniej niż stosowanie całych wylewek, które wymagają dużego nakładu materiałów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.