Wybór posadzki anhydrytowej

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się posadzki anhydrytowe Gliwice są miastem z dużymi możliwościami. Oczywiście wciąż najbardziej popularne są wylewki cementowe, ale to powoli się zmienia.

Zastosowanie wylewki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa ma bardzo dobre parametry termoprzewodzące, a do tego ma niezwykle wysoką wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Nawet mało doświadczone osoby powinny sobie z nią poradzić, ponieważ dostępna jest w gotowej postaci. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm budowlanych, które od dłuższego czasu funkcjonują na rynku. Wylewka anhydrytowa jest przede wszystkim samopoziomująca i o tym warto pamiętać. Można ją wykorzystać nie tylko przy budowie domków jednorodzinnych, ale również przy stawianiu budynków o nieco większej powierzchni. Można w tym miejscu wymienić obiekty użyteczności publicznej, takie jak szkoły oraz szpitale. Nie trzeba też na nią czekać tyle czasu, co na wylewkę cementową, ponieważ schnie niezwykle krótko. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w pracy z wylewką to lepiej skorzystać z pomocy doświadczonych budowlańców. Wystarczy poczekać 48 godzin po wykonaniu wylewki i można już przystępować do innych prac budowlanych. Jest to niezwykle ważna informacja, ponieważ firmy budowlane muszą się bezwzględnie trzymać ustalonych terminów. Niedotrzymanie terminu oznacza dla firmy z reguły duże straty, dlatego lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji. Z kolei po pięciu dniach od przygotowania wylewki można włączyć ogrzewanie podłogowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wylewka może być stosowana na różnych powierzchniach, ponieważ jest dosyć uniwersalna.

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się posadzki anhydrytowe Gliwice są miastem z dużymi możliwościami

Twardość powierzchniowa

Wybór okładziny jest także dowolny, jednak najlepiej sprawdzą się płytki oraz kamienie. Dobrym wyborem będzie również wykładzina winylowa oraz gres. Posadzka żywiczna oraz panele podłogowe są zdecydowanie najbardziej wymagające. Wylewki anhydrytowe dają też duże możliwości, jeżeli mówimy o dylatowaniu (więcej). Dylatację podłóg można przeprowadzić nawet do 300 m2, a do 900 m2, jeżeli nie zamontowano ogrzewania podłogowego. Nie ma też większego znaczenia pomieszczenie, o ile nie występuje w nim duża wilgotność. Takim miejscem jest przede wszystkim łazienka, dlatego warto zastosować w niej dodatkowe zabezpieczenie. W dobrych sklepach budowlanych można znaleźć folię w płynie, która będzie idealnym rozwiązaniem. Zapewnia ona fenomenalną hydroizolację i zabezpiecza posadzkę przed zawilgoceniem. Warto dodać, że w przypadku takiej wylewki nie jest konieczne dodatkowe szlifowanie. W bardzo krótkim czasie uzyskuje twardość powierzchniową, dlatego jest gotowa już po 12 godzinach.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.