Wylewki anhydrytowe Katowice

W ostatnich latach na rynku materiałów budowlanych pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań i produktów, które mają coraz lepsze parametry i właściwości, łatwiej się aplikują i często są dużo tańsze. Jednym z takich produktów jest wylewka anhydrytowa, czyli zaprawa wykonana na bazie spoiwa anhydrytowego, czyli bezwodnej formy siarczanu wapnia i uzupełniona dodatkami w postaci środków upłynniających i wypełniaczy.

Przewaga wylewki anhydrytowej nad klasyczną wylewką cementową

Wylewka anhydrytowa jest posadzką samopoziomującą, co sprawia, że daje natychmiastowy efekt idealnie równej powierzchni. Doskonale sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż jest nie tylko lżejsza od klasycznej wylewki betonowej, ale też jest warstwa na podłodze jest znacząco cieńsza, co sprawia, że podłoga rozgrzewa się szybciej. Lekkość wylewki anhydrytowej zapobiega też niepotrzebnemu, dodatkowemu obciążeniu stropu. Ogromną zaletą podkładu anhydrytowego, na który zwracają głównie uwagę fachowcy jest fakt, że może być ona zastosowana na dużych powierzchniach bez konieczności wykonywania dylatacji. Dzięki temu ekipy wykonawcze są w stanie wykonać podkład podłogowy znacznie szybciej niż w przypadku klasycznej posadzki cementowej. Również warto podkreślić, że wylewka anhydrytowa szybciej schnie – co daje możliwość kontynuacji kolejnych prac budowlanych znacznie szybciej niż przy betonowej podłodze.

W ostatnich latach na rynku materiałów budowlanych pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań i produktów, które mają coraz lepsze parametry i właściwości, łatwiej się aplikują i często są dużo tańsze

Fachowcy podkreślają ponadto łatwą aplikację w przypadku wylewek anhydrytowych. Nie wymagają one ręcznego zacierania w niewygodnej pozycji.

Czym jeszcze wyróżnia się wylewka anhydrytowa?

  • dużą wytrzymałością na zginanie,
  • wysoką estetyką wykończenia,
  • brakiem konieczności wykonywania dodatkowego zbrojenia,
  • łatwą aplikacją (nie wymaga ręcznego zacierania w niewygodnej pozycji),
  • elastycznością,
  • niepalnością.

Posadzki anhydrytowe na Śląsku


Zagłębie śląskie to obszar, gdzie bez trudu znaleźć można wyspecjalizowaną firmę wykonawczą, która chętnie podejmie się wykonania wylewki anhydrytowej. Firmy ze Śląska wyposażone są w niezbędne narzędzia i sprzęt pozwalający na aplikację anhydrytu oraz mają co najmniej kilkuletnie doświadczenie w tego typu rozwiązaniach budowlanych (zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i na większych powierzchniach, np. w budynkach użyteczności publicznej- szkołach, urzędach, obiektach sportowych). Wylewki anhydrytowe Katowice to doświadczeni fachowcy, najwyższej jakości produkty od uznanych producentów oraz gwarancja terminowości wykonanych prac. Wylewki anhydrytowe to obecnie najtrwalsza technologia na rynku.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.