Rozwijająca się technologia sprawia, że korzystanie z wielu rzeczy staje się zdecydowanie wygodniejsze. Co więcej, konsumenci do wyboru mają produkty o zdecydowanie lepszej jakości. Takie o dłuższej żywotności. Niezależnie od tego z jaką dokładnie branżą ma się do czynienia. Dzisiaj warto swoje oczy zwrócić w kierunku branży budowlanej, która wykorzystuje coraz częściej wylewkę anhydrytową. Co należy wiedzieć na jej temat? Komu taki produkt jest polecany? Oto kilka istotnych informacji jakich nie można bagatelizować.
Innowacyjny podkład podłogowy
Posadzka z cementu doskonale znana jest wszystkim w branży budowlanej. Korzysta z niej każda ekipa budowlana. Może to się jednak niedługo zmienić. Co prawda, jeszcze nie wiadomo czy będzie można pozwolić sobie na rezygnację z wylewki cementowej, ale tak może być. „Winną” okazuje się wylewka anhydrytowa Katowice, nazywana innowacyjnym podkładem podłogowym. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu tej nowoczesnej wylewki. W czymś co potocznie nazywa się odwodnionym gipsem. Tak naprawdę jest to siarczan wapnia, który uzupełniony jest środkami upłynniającymi i wypełniaczami. Najważniejszą zaletą, która decyduje o wysokim poziomie popularności, są właściwości samopoziomujące. O ile trzeba włożyć ogrom wysiłku w to, aby podkład cementowy bardzo starannie wyrównać, o tyle w przypadku anhydrytu takich pokładów pracy nie należy planować.
Jastrych płynny
To kolejna nazwa, którą się używa w przypadku wylewki anhydrytowe Katowice. W wielu miejscach można spotkać się z tym, że polecany jest ten podkład samopoziomujący, który wystarczy tylko wylać i…wszystko załatwione. Po tym jak całość przeschnie uzyskuje się gładką powierzchnię, która także doskonale przewodzi ciepło. Podkład polecany jest więc przy nowoczesnym ogrzewaniu podłogowym. Patrząc na suchą masę, jaka sprzedawana jest w workach (podobnie jak podkład cementowy) nie do końca można zdać sobie sprawę z jak cudownym produktem ma się do czynienia. Nie ocenia się książki po okładce, dlatego warto zapoznać się z pozostałymi właściwościami tego oto produktu.
Szybkość układania
Czy to możliwe, że w godzinę można pokryć powierzchnię zajmującą ok. 100 m2? Oczywiście, że tak. Szacuje się, że tak właśnie jest, jeżeli do dyspozycji jest innowacyjny podkład podłogowy. Należy również nadmienić to, że przy tej formie nie trzeba męczyć się z żadnymi pracami zbrojeniowymi czy też koniecznością szlifowania powierzchni. Wiele osób może być również zaskoczonych tym faktem z jak cienką warstwą ma się do czynienia. Zalecane min. to 2 mm. Maksymalna grubość, która sprawdza się w wielu przypadkach to 70 mm. O takich liczbach można zapomnieć, jeżeli chodzi o podkład cementowy. Co za tym dalej idzie, posadzka anhydrytowa nie jest tak ciężka. Warto wspomnieć, że czas schnięcia wylewki uzależniony jest od warstw i grubości jaka została wykonana. Szacuje się, że maksymalnie może być to kilkanaście dni.
Wykonanie wylewki anhydrytowej
Czy taką posadzkę można wykonać samodzielnie? Jak najbardziej można pokusić się o takie działanie. Wyłącznie w tych wypadkach, gdzie dana osoba posiada jakąkolwiek świadomość odnośnie wykonywania takich prac. Warto więc zastanowić się nad tym, aby nie narażać się na dodatkowe koszta. Tym bardziej, że nie brakuje ekip chętnie biorących się za takie działanie. Dołożą oni wszelkich starań do tego, aby móc poradzić sobie z wylaniem takiej posadzki, jeżeli ktoś nie ma w tym wprawy. Poza tym inwestując w taką firmę, nie trzeba będzie marnować samodzielnie czasu na działania tego typu.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.